De ce mi-a venit ciclul mai repede deși nu am terminat blisterul??

Ciclul menstrual

Postata de Mureșan Florina cu 11 luni in urma.

Buna ziua! Mi-a venit menstruatia mai repede desi mai aveam de luat inca 3 pilule. Iau Marvelon 21 de un an si jumatate si nu am avut asemenea probleme pana acum. Terminam folia iar dupa doua zile imi venea ciclul in mod normal. Oare care ar putea fii problema?

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Daca menstruatia dumneavoastra apare in mod regulat in fiecare luna si ati observat o exceptie in acest ciclu, este recomandat sa consultati un medic ginecolog pentru evaluare si sfaturi suplimentare.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/pilulele-contraceptive_988