de ce imi intarzie menstruatia??

Ciclul menstrual

Postata de mariaa0123 cu 10 ani in urma.

Daca fac sex pentru prima data cu cineva fara prezervativ pot ramine insarcinata? a trecut o luna si citeva zile , si nu mia venit ciclul , am avut citeva dureri in burta, nu a ejaculat asa mi-a spus

Raspunsuri (7)

!

acum 10 ani

N-ai nici un fel de educatie sexuala,mai fatuca,indiferent daca ai avut primul contact sexual sau nu,din moment ce ai intretinut un raport sexual fara sa folosesti o metoda contraceptiva este foarte probabil sa fii insarcinata,ai facut un test de sarcina?naive sunteti unele!

ami

acum 10 ani

Nu naive ,proaste idioate cel mai usor spus credule ,hellooooooooo sex ??????????

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Bineinteles ca exista risc de sarcina. Este recomandat sa consultati medicul ginecolog.

mariaa0123

acum 10 ani

nu am alte sintome , doar dureri in burta

!

acum 10 ani

Mai fatuca,dar pe tine trebuie sa te alarmeze intarzierea menstruatiei!Informeaza-te si singura!Efectueaza un test de sarcina!

ami

acum 10 ani

Fatuca ???????????? Chiar daca nu ejaculeaza in interiorul vaginului pana la ejaculare penisul secreta cateva picaturi de lichid seminal de care baiatul nici nu are habar ,chiar ca esti ............ inainte de inceperea vietii sexuale trebuia SA TE INFORMEZI

lili

acum 10 ani

eu zic sa te duci la un ginecolog sa faci o ecografie sa fi mai sigura. succes