De ce am sangerat?

Ciclul menstrual

Postata de gabriela_c cu 11 ani in urma.

buna ziua! Pe 1 iulie am avut un contact sexual dupa care la un moment dat cand a scos penisul am observat putin sange, nu au fost dureri sau altceva, am folosit prezervativul si imediat dupa ne-am oprit! eu mi-am inceput viata sexuala doar de 3 luni si nu am contacte sexuale dese. Tin sa mai spun ca pe 23 iunie mi-a venit ciclul si s-a terminat pe 29 iunie, iar pe 1 iulie am contactul. Acum sunt foarte speriata ca nu stiu care ar putea fi cauza si daca am motive de ingrijorare! la ginecolog nu am fost pana acum si imi e cam "teama" de acel control deoarece am auzit ca e cam dureros, dar daca e ceva in neregula am sa ma duc! As vrea totusi o parere de la un medic si nu numai! Multumesc

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ar fi recomandat sa ajungeti la un medic ginecolog pentru a exclude o posibila infectie sau inflamatie din sfera pelvina care poate cauza sangerari la contactul sexual. Trebuie sa treceti peste aceasta teama; consulturile ginecologice nu sunt dureroase ( daca nu exista o afectiune inflamatorie pelvina la mijloc).

gabriela_c

acum 11 ani

Va multumesc frumos! pare a fi grev? Ce credeti?

gabriela_c

acum 11 ani

grav*

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu, dar un control este recomandat.