De ce am ciclul peste 7 zile?

Ciclul menstrual

Postata de RobertaP cu un an in urma.

Bună ziua ma numesc Roberta, și am o problema cu ciclul, mi a venit joia trecuta și nu îmi mai trece. Am fost și la un control ginecologie în noiembrie anul trecut și mi sa zis ca am ovare micropolichistice, poate fi din cauza asta.Am mai avut într-o luna întârziere de 10 12 zile. Mi sa dat normens doar ca am început sa iau și l am întrerup deoarece simțeam o energie anormala și ceva în cap . Mulțumesc.

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Ciclul menstrual neregulat poate fi un simptom al ovarelor micropolichistice, o afectiune in care ovarele produc prea multi hormoni masculini, ceea ce poate duce la dezechilibre hormonale si la tulburari ale ciclului menstrual.

Daca experimentati efecte secundare ale tratamentului prescris de medic, este bine sa raportati medicului curant.

Pentru alte optiuni de tratament va puteti programa la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie