De 3 saptamani nu mi-a venit ciclul.De ce?

Ciclul menstrual

Postata de prisca_ioana cu 11 ani in urma.

Buna ziua,am 20 de ani si de 3 saptamani nu mi-a venit ciclul si am facut zilele acestea un tes de sarcina si a iesi negativ...Pot sa fiu insarcinata sau ce trebuie sa fac...?Ajutati-ma va rog cu un sfat ca sunt foarte stresata.Va multumesc.

Raspunsuri (2)

georgy_075

acum 11 ani

Buna.Mai fa un test de sarcina.Daca iese negativ si asta mergi la un medic.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Cel mai bine este sa consultati medicul ginecolog.
Trebuie sa tineti cont si de alte cauze ce pot duce la intarzierea menstruatiei: stres, tulburari hormonale, infectii/inflamatii din sfera genitala,etc.