dc imi intarzie ?

Ciclul menstrual

Postata de MARELENA cu 10 ani in urma.

buna ziua ma numesc Elena am si eu o intrebare pe data de 1 septembrie 2013 am avut ciclu menstrual, pana pe 4 apoi pe 19 septembrie 2013 mi-a venit din nou pana pe 22, am inceput tratament cu dufaston , pe 25 26 mi-a aparut o pata de sange cat o nuca , mentionezz ca fac si tratament cu antibiotice pt msea pana in ziua de azi nu mi-a mai venit ce oare s-e putea intampla? sa fie de la antibiotice va multumesc frumos astept un raspuns

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Foarte probabil este vorba de o tulburare hormonala. Este recomandat sa consultati medicul ginecolog si/sau endocrinolog.

MARELENA

acum 10 ani

am fost la un control ginecologic la doctorul meu, mi-a facut o ecografie intravaginala mi=a spus ca am ovare micropolichistice si mi-a prescris un tratament homeopatic R20 Dr.Reckeweg picaturi mi s-a spus sa iau cate 15 dimineata innainte de masa 15 la pranz innainte de masa 15 seara innainte de masa mentionez ca nu am mai avut ciclu din septembrie, acum 2 3 saptamani am avut timp de 2 zile niste scurgeri maro urmate de sange dar putin
vrea sa imi spuneti poti ramane insarcinata cu acest tratament(stimulare ovariana) chiar daca imi lipseste ciclu?
doctorul mi-a spus ca intr-o luna imi va reveni ciclu dumneavoastra ce parere aveti impreuna cu tratamentul asta am inceput si o dieta mi s-a spus sa ma abtin de la fainoase dulciuri si grasimi.Va rog frumos astept parerea dumneavoastra si raspunsul la intrebarea Pot ramane insarcinata cu acest tratament chiar daca nu am ciclu de 2 luni?
pot avea ovulatie?