daca in timpul ciclului menstrual vreo femeie are mici cheaguri

Ciclul menstrual

Postata de comentarii utilizatori cu 13 ani in urma.

daca e normal ca in a 2a si a3a zi a ciclului, sa elimin cheaguri de sange cam de 3-5 cm de 2-3 ori pe zi.mentionez ca nu am momentan o viata sexuala activa,nu sunt casatorita.poate fi dereglare hormonala din cauza abstinentei sau poate am un chist?

Raspunsuri (3)

raysa

acum 13 ani

da si eu am mici cheaguri de singe,uneori ma speriam dar am sunat ginecologu si mia zis ca e normal deoarece se curata uterul,la mine finca eu folosesc anticonceptionale,dar si inainte aveam acceasi problema.Parerea mea e sa faci un control e mai sigur,succes

Victor Richard

acum 13 ani

nu este chiar o situatie anormala. Totusi mergi si la un consult ginecologic, poate ai nevoie, profilactic de anticonceptionale pentru reglarea menstruatiei.

bârsan mariana

acum 8 ani

Buna sunt Mariana am 38 de ani si an timpul mentrei ami vin chiaguri cm mari si ma sperie groaznic ami puteti da un sfat sa ma linistesc , pt ca nu mai pot de frica , si as vrea s va mentionez ca am luat anticonceptionale rigevidon 4,5 ani abea anul trecut am renuntat la iele de tot