Cupa menstruala

Ciclul menstrual

Postata de Olivia11103574 cu 15 ani in urma.

Folosesc de citeva luni cupa menstruala Mooncup si as dori sa stiu daca ar putea avea efecte negative. Sunt multumita de ea, dar as vrea si o parere avizata.

Raspunsuri (6)

marian301

acum 15 ani

as vrea sa mai aflu si eu cateva informatii in plus despre aceasta cupa..mai ales legat de igiena si despre cum trebuie intretinuta

Olivia11103574

acum 15 ani

madutz, cupa se spala cu apa si sapun sau se sterge cu servetele intime umede, iar intre perioada se sterilizeaza prin fierbere

marian301

acum 15 ani

multumesc de raspuns

Dragnea

acum 15 ani

eu tot nu stiu ce-i cupa asta. ziceti-mi si mie, va rog! la ce foloseste? si cum?

marian301

acum 15 ani

este o alternativa la tampoane si absorbante. arata chiar ca o cupa, este facuta din silicon medical, ceea ce inseamna ca nu este iritanta si nu produce rani pe col cum ar fi posibil sa faca tampoanele.se plaseaza in interiorul vaginul, urmand ca lichidul menstrual sa fie colectat in ea.daca vrei detalii...http://www.cupa-menstruala.ro/detalii.htm

michelle30

acum 10 ani

as vrea si eu sa o folosesc..am auzit de aceasta moon cup, dar am facut o conizatie? oare e ok sa o folosesc? nu ma afesteaza..rani..ceva ..pe col? va multumesc