culoarea si ingrosarea ciclului menstrual

Ciclul menstrual

Postata de anonim 17 cu 14 ani in urma.

Buna ziua!Am si eu o intrebarea:am 17 ani jum,mi.am inceput viata sexuala de aprox 1 an,Am avut mereu un ciclu mentrual normal(durata 6 zile,in primele 2-3 zile mai abundent apoi normal),am observat ca de 2 luni ciclul meu nu mai este la fel:culoarea este schimata maro-inchis si curge in cantitatii foarte mici????ca rog ast un raspuns,Am citit pe stie k aceasta schimbare este absolut normala si ca se datoreaza "sangelui care nu este proaspat".Este ceva grav,se v-a remedia???imi este foarte frica

Raspunsuri (2)

silvia

acum 14 ani

Ar fi trebuit sa-ti fie frica anul trecut cand, desi aveai numai 16 ani, ti-ai inceput viata sexuala. Mergi cu mama la doctor, ca o fetita cuminte ce esti si vei gasi raspunsul.S-ar putea sa fie o dereglare hormonala, o raceala, oricum numai un control medical si un eventual tratament, rezolva problema. Mergi la dr.

contiu sorina

acum 9 ani

e ok