Credeti ca am dezvoltat sindromul ovarelor polichistice?

Ciclul menstrual

Postata de Alina Maria4157516 cu 11 ani in urma.

Buna!
De la ultima mea vizita in cabinetul unui ginecolog a trecut cam un an jumate, in urma cosultului, medicul mi-a spus ca am o infectie "trichomonas" ;cam aprox o luna atat eu cat si sotul am urmat un tratament care a dat rezultate bune zic eu. Cam din aceea perioada ciclul meu menstrual a inceput sa fie neregulat cu diferente foatre mari de zile intre 29 si 49 de zile( inainte imi venea la 30 de zile) si cam de un an si ceva nu ne mai protejam(nu am luat anticonceptionale) si bineinteles nu am reusit sa raman insarcinata desi sunt la o varsta la care fertilitatea ar trebui sa atinga cote mexime( am 25 de ani).
Credeti ca am dezvoltat sindromul ovarelor polichistice? sau poate fi din cauza unui chiuretaj de acum sapte ani? vreau sa fiu pregatita...mi-e teama de raspunsul pe care il voi primi la urmatoarea mea vizita al ginecolog.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Doar consultul de specialitate va poate raspunde concret la intrebari. Este dificil in face supozitii de diagnostic doar pe descrierea dumneavostra.