contraceptive

Ciclul menstrual

Postata de RexDemy cu 8 ani in urma.

Ultima pastila este pe sambata si eu duminica imi intalnesc partenerul, si atunci sunt in pauza de 7 zile, stiu ca in primele trei zile nu mi vine ciclu asa ca vreau sa profit si sa fac sex cu partenerul dar ma tem ca as ramane gravida. Nu-i asa? Pot sa prelungesc pastilele pana trei zile?

Raspunsuri (2)

Deiiut

acum 8 ani

Și în perioada de pauza adică cele 7 zile ești protejata !

did

acum 8 ani

Da, si in perioada de 7 zile esti protejata. Mai pe scurt...cu anticonceptionalele esti protejata tot timpul :)