contraceptie de urgenta

Ciclul menstrual

Postata de cryssypysy cu 12 ani in urma.

in luna octombrie am fost nevoita sa iau de doua ori la interval fff scurt si anume la o saptamana acea pastila pt contraceptia de urgenta.In luna octombrie mi a venit CM la data la care trebuia insa in noiembrie nu mi a mai venit e posibil sa mi se fi dereglat organismul de la aceste pastile?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Conform prosepctului:
"Majoritatea femeilor vor avea urmatorul ciclu menstrual la timpul prevazut sau mai devreme. Daca instalarea menstrei se face cu o intarziere mai mare de o saptamana, trebuie efectuat un test de sarcina.In cazul sangerarilor abundente sau prelungite, se recomanda efectuarea controlului ginecologic"