Contact sexual neprotejat. Riscuri?

Ciclul menstrual Contraceptie Contraceptie de urgenta Educatia sexuala Sex si probleme sexuale
+2
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator11582062098 cu 4 ani in urma.

Buna! Am avut contact sexual neprotejat cu prietenul meu (totuterminat in vagin)Sunt la mijlocul ciclului menstrual iar dupa o ora am luat Escapelle. Sunt putin ingrijorata chiar daca poate nu ar trebui si as dori niste pareri pentru linistea mea:)) Multumesc!

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-de-urgenta-pilula-de-a-doua-zi_1091

Utilizator21585468833

acum 4 ani

Daca te referi la sarcina deci din pacate exista o sansa - ceva mai scazuta ce-i drept - de a obtine o sarcina, intrucat sperma poate rezista in sistemul reproducator pana la 3 zile. Insa nu exista absolut niciun motiv medical pentru care o femeie sa isi refuze partenerul in aceasta perioada a lunii .