comprimate yaz

Ciclul menstrual

Postata de bbby cu 11 ani in urma.

Buna ! iau Anticonceptionale yaz si sunt in sapt a3a respectiv a17a pastila ... Ac le iau normal zilnic la ora 22 si de data asta am uitat si am luat a2a zi la ora 9 dimineata adica dupa 11 ore , are ceva? trebuie sa ma protejez 7 zile sau nu are nimic?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Conform indicatiilor de administrare, intarzierea administrarii a avut loc la mai putin de 12 ore - situatie in care nu este afectata protectia contraceptiva. Deci, nu este nevoie de o masura suplimentara de protectie.

bbby

acum 11 ani

multumesc!