cm pe f putzin cantitativ

Ciclul menstrual

Postata de alexxuttzza cu 13 ani in urma.

am avut prima relatzi sexuala neprotejata acum 2 luni am luat a pastiila de a 2 zi...mi-a venit ciclu de 3 ori e atunci dar foarte putziin cantitativ si doar 2-3 zile...poate sa fie dereglare din cauza pilulei?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

1. Ti-a venit de 3 ori in 2 luni? 2. Ar putea fi primul, eventual al doilea ciclu afectat dar al treilea deja e cam mult sa mai fie afectat de pastila. 3. ai facut un test de sarcina?
Daca nu esti gravida, incearca sa mergi la un medic endocrinolog, sa nu fie o dereglare hormonala. In principiu nu e grav daca ciclul e mai putin cantitativ dar sa fii tu linistita ca nu e nimic.

In alta ordine de idei, nici un contact sexual fara prezervativ.

Sanatate!

Gabi

acum 13 ani

AI 14 ANI SI IEI PILULA DE A DOUA ZI?!?! Tu stii la ce te expui??????????

allexxuttzza

acum 13 ani

am facut un test saptamana trecuta si mi-a iesit negativ:D

sorian

acum 13 ani

ba unele chiar nu aveti minte.. are si sexul regulile lui.. cine risca sa nu se planga dupa ca isi nenoroceste viata.. fenul asta de greseli nu le faci de 2 ori in viata