Ciclul

Ciclul menstrual

Postata de bianca-emanuela cu 12 ani in urma.

Nu mi-a venit ciclul de 6 sapt....si nu stiu ce sa fac...ce se intampla?

Raspunsuri (1)

Pena

acum 12 ani

Mergi la med de familie sa-ti dea trimitere la ginecologie pt consultatie si echografie. S-ar putea sa ai vre-un chist pe ovare. Fiica mea a avut, s-a constatat la echo, a primit tratament cu anticonceptionale si, dupa 6 luni de tratament, chistul a disparut. Poate ar fi bine sa mergi si la endocrine pt a primi tratament de acolo, dupa ce ti se fac analize, dozari hormonale.
Nu te speria, dar mergi la dr.daca nu-ti vine ciclul pana in 2 luni si daca stii ca nu esti gravida. Sanatate.