ciclul menstrual

Ciclul menstrual

Postata de elena1224 cu 12 ani in urma.

buna! am si eu o intrebare. eu am un ciclu menstrual regulat, de 26 de zile si tine in jur de 3 zile abundent, apoi cateva zile f putin. luna aceasta mi-a venit pe 6, iar pe data de 10(aseara) am facut sex neprotejat cu prietenul meu.exista posibilitatea sa raman insarcinata? cand s-a intamplat mai aveam f putin, iar dupa nimic. acum vreau sa merg sa iau pastila de a doua zi pt ca imi este teama. ce sa fac? va multumesc

Raspunsuri (2)

cristina

acum 12 ani

exista sanse sa ramai gravida,dar foarte putine!eu de 5 ani de zile am facut 8 zile de la inceputul ciclului,neprotejat sitnu s-a intamplat nici un „accident”.acum depinde de organismul fiecarei femei!eu zic sa nu_ti faci griji.

elena1224

acum 12 ani

multumesc din suflet pt raspuns.e bine cand mai auzi si alte pareri.si te mai linistesti. multumesc mult