ciclul menstrual nu se mai opreste

Ciclul menstrual

Postata de membru242690 cu 9 ani in urma.

Buna! In urma unei vizite la medicul ginecolog, mi s-a prescris anticonceptionale yasmin,pt ca aveam cateva cosuri, dar fara sa fac analize si nici dna doctor nu m-a intrebat absolut nimic legat de alte boli personale sau in familie... Pe 28 mi-a venit menstruatia,mai devreme cu 10 zile decat ar fi trebuit. Am inceput sa i-au prima pastila in prima zi de ciclu,si in a doua,doar ca a treia zi am inceput sa ma simt foarte rau,ameteam,aveam greturi stari de voma,asa ca m-am speriat si nu am mai continuat sa i-au anticonceptionalele, Problema mea acum este ca ciclul menstrual nu se mai opreste,sunt la a 6-a zi,si mie in mod normal nu imi tine mai mult de 3-4 zile.. Ce ar trebui sa fac??? Asa de rau ma pot afecta doar doua pastile de yasmin??? Astept raspuns urgent si multumesc anticipat!!!

Raspunsuri (1)

luminita270

acum 9 ani

Gresit! Inainte de administrarea anticonceptionalelor,medicul are obligatia de a va indruma catre efectuarea catorva analize.Schimbati medicul si cred ca ar fi indicata o vizita la cabinetul acestuia,decizia va apartine.