Ciclul menstrual normal

Ciclul menstrual

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Am avut o sarcina oprita in evolutie si pe 18 aprilie a trebuit sa fac un ciuretaj la timp ar trebui sa imi vina ciclu???

Raspunsuri (17)

ANTONIA391448

acum 15 ani

intreaba medicul el e singurul care te poate lamuri.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

mi-a intarziat ciclul o saptamana!!!!!!!! ar trebui sa intru in panica ???? de fapt am intrat.......nu am avut nici un contact sexual pana acum?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna ziua! as vrea sa imi dati un sfat.nu mia venit ciclul de 3 luni si nu sunt insarcinata ce as putea sa fac?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Asi dori sa aflu daca dupa o pauza de 7 luni in care nu am mai avut relatii sexuale...menstruatia poate fi dereglata????deoarece nu mi-a venit si sunt in panica...va multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna ziua.mi-a intarziat ciclul o saptamana,am facut 4 teste toate negative,am intrat in panica nu stiu daca testele sunt gresite sau am ceva mai grav.ce sa fac?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

sunt ingrijorata,nu am avut un contact sexual intreg ci doar o ejaculare in apropierea zonelor genitale,nu mi-a venit inca ciclul menstrual,c sa fac? sunt destul d ingrijorata..au trecut 4 zile d la cele intamplate,as putea sa iau contraceptive ? nu vreau sa raman inasarcinata?cum pot rezolva problema?? va multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am facut o injectie contaceptiva,pt 3 luni jum.,si nu am mai repetat-o pt ca mi-a dereglat ciclul in asa hal ca nu-mi mai vine de 2 luni.as fi vrut sa imi pun sterilet dar trebuie sa astapt pana la primul ciclu.intrebare:cat poate sa intarzie

comentarii utilizatori

acum 15 ani

vreau sa va spun k aproape in fiecare luna ma confrunt k mari dureri de burta si ameteli.Eu am 16 ani si nu stiu ce sa ma fac cand ma apuca durerile acelea groaznice.Imi puteti da un remediu?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna seara,am 24 de ani,un ciclu nu chiar la data fixa dar regulat.Problema este ca acum am avyt ceva cum ar fi cheaguri de sange dar cam mari nu am avut asa ceva pana acum,am vreo problema?multumesc anticipat astept raspuns

comentarii utilizatori

acum 14 ani

am o fetita de 8 anisori se tot se vaita de dureri de burtica,am fost cu ea la doctor si mi sa spus ca are un lichid,este posibil sa fie de la ciclu????sau sa-i provoace altceva????ca rog sa ma ajutati?multumesc

florin_elena

acum 14 ani

de 12 zile iau anticonceptionale karisa si nu mi-a trecut ciclul tot de 12 zile. ce sa fac?e normal?

monika25

acum 14 ani

Citat:
de 12 zile iau anticonceptionale karisa si nu mi-a trecut ciclul tot de 12 zile. ce sa fac?e normal?

Buna,
eu patesc acum acelasi lucru, doar ca iau anticonceptionale mercilon de 12 zile si nici mie nu mi-a trecut ciclul tot de 12 zile, daca iti raspunde cineva te rog sa ma anunti si pe mine ca mi-e tare frica sa nu am ceva grav.
multumesc mult

ile

acum 14 ani

Citat:
Buna,
eu patesc acum acelasi lucru, doar ca iau anticonceptionale mercilon de 12 zile si nici mie nu mi-a trecut ciclul tot de 12 zile, daca iti raspunde cineva te rog sa ma anunti si pe mine ca mi-e tare frica sa nu am ceva grav.
multumesc mult

nu mai luati anticonceptionale si se rezolva problema,sint cea mai mare porcarie,indiferent de ce zic ginecologii. produc mai multe daune decit bine.plus k dpdv al bts nu au nici o protectie.
totusi in situatia de fata nu e nici o problema,inseamna k organismul vostru se adapteaza mai greu,totusi dc si la folia urmatoare se intimpla ac lucru ar fi bine sa le schimbati, ex cu jannine,yasmin! sanatate!

annemarry

acum 14 ani

Citat:
Buna,
eu patesc acum acelasi lucru, doar ca iau anticonceptionale mercilon de 12 zile si nici mie nu mi-a trecut ciclul tot de 12 zile, daca iti raspunde cineva te rog sa ma anunti si pe mine ca mi-e tare frica sa nu am ceva grav.
multumesc mult

si eu iau contraceptive novynette de 17 zile si nici acum nu mi s-a oprit singerarea,nu e abundenta dar e si nu mi se pare normal.fetelor la voi ce s-a mai intimplat?ma gindesc sa nu fie o dereglare hormonala fiind la prima folie de novynette,eu inainte am avut sterilet si in maxim5-6zile se oprea singerarea.

carolina

acum 13 ani

e vreo problema daca ciclul mi-a intarziat 2 zile? multumesc mult.

georgiana

acum 13 ani

si mie mi-a intarziat tot 2 zile...

Andra0804

acum 8 ani

imi poti da si mie detalii despre chiuretaj in privat ,cred ca am patit ceva neasteptat..nu stiu sigur.