Ciclul menstrual mai devreme

Ciclul menstrual

Postata de Valentin Stanciu cu 9 ani in urma.

Buna ziua, eu cu iubita mea am avut un contact sexual neprotejat, si ea a luat Postinor 2 la nici 4 ore dupa contact (amandoi am fost speriati deoarece nu stiam daca e posibil sa ramana insarcinata sau nu, deoarece eu am scos penisul la fix si am ejaculat ). De atunci au trecut aproape 3 luni, iar ciclul i`a venit mereu cu 2-3 zile mai devreme decat ar fi trebuit. E posibil sa fie insarcinata ?

Raspunsuri (6)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

NU.

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.O modificare cu 2-3 zile a perioadei de aparitie a menstruatiei nu reprezinta un motiv de ingrijorare.Aparitia ciclului arata lipsa sarcinii.Pentru o reglare a ciclului menstrual se pot administra plante medicinale reglatoare hormonal cum sunt capsulele Suport premenstrual care au si efecte antispastice, antiinflamatoare si antialgice pe perioada menstruatiei.

vaduva

acum 9 ani

Ce pot face ca sa.mi vina ciclu cu cateva zile mai devreme?

Diana Apostu

acum 7 ani

Buna ziua! Va rog să mă ajutați, sunt îngrijorată. Până acum aveam menstruație la 35 zile și mă ținea 5-6 zile. Acum mi-a venit la 23 si m-a ținut 3-4 zile. Culoarea a fost obișnuită, dureri ca de obicei, cantitativ a fost asa-si-asa.. Poate fi sarcina, alte probleme sau doar mi se reglează menstruația ? Contactele sexuale au fost întotdeauna protejate. Menționez că mereu aveam întârzieri. Mulțumesc anticipat.

Cristina

acum 7 ani

Stai linistită ti-se reglează menstruatia. Si plus de asta multe femei isi schimba data de la o lună la alta asa ca nu-ti face griji.

Cristina

acum 7 ani

Stai linistită ti-se reglează menstruatia. Si plus de asta multe femei isi schimba data de la o lună la alta asa ca nu-ti face griji.