ciclul menstrual foarte des

Ciclul menstrual

Postata de ema10 cu 12 ani in urma.

In luna august am avut ciclul pe 13 august pe 25 august, iar in septembrie pe data 8 (septembrie).Care pot fi cauzele pentru un ciclu menstrual care imi vine asa des? (Mentionez ca am probleme cu tiroida si iau Eutirox 100)

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

O problema ginecologica sau o dereglare hormonala. Efectuati un control ginecologic si mergeti si la endocrinologul dvs. Nu e sigur ca e ciclu, poate fi o sangerare de alta etiologie.

ema10

acum 12 ani

Ma gandesc ca este o dereglare hormonala deoarece am luat la sfarsitul lunii iulie "pastila de a doua zi" care poate deregla ciclul. Daca era o sangerare de alta etiologie cred ca nu ma tinea 6-7 zile cat dureaza ciclul. Sper doar sa nu fie ceva grav.

Utilizator11709421257

acum o luna

Bună. Am o întrebare în legătură cu ciclul meu menstrual e neregulat, 1 luna Da 1 luna Nu,