CIclul doar o zi

Ciclul menstrual

Postata de AdinaSimplity cu 10 ani in urma.

Buna ziua , luna aceasta mi-a venit ciclul exact dupa o luna , ceea ce e ciudat deoarece de obicei vine cu 2 saptamini intirziere dar acum la timp dar a tinut doar o zi (a fost putin si a doua zi , foarte putin) mentionez ca exact in ziua asta m-am despartit de iubitul meu si am suferit enorm , de obicei de la stres imi intirzia si mai mult ciclu. Cu 2 luni in urma la o consultatie s-a descoperit ca am gardnerela si am luat tratament , nu m-am dus apoi sa verific daca a trecut dar nu mai am simpomele care le avusem si ma simt bine din acest punct de vdere . Ma intereseaza de ce a tinut menstruatia doar o zi , am nevoie de un sfat . Multumesc.Adina

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Stresul excesiv poate determina scaderea fluxului sangvin in timpul menstruatiei.
Daca se repeta, in afara stresului, este indicat sa consultati medicul ginecolog.