ciclu

Ciclul menstrual

Postata de Canadiana cu 10 ani in urma.

Pot ramane insarcinata daca am facut dragoste cu sotul meu a doua zi dupa CM ?? Se terminase iar a doua zi am facut dragoste dupa ce am terminat am avut o scurgere rosie de sange nu mult foarte putin apoi delok..As vrea sa stiu daca pot ramane insarcinata daca am facut a doua zi dupa CM\..?? Va multumesc ast un sfat cu stima si respect Maria.

Raspunsuri (1)

miki

acum 10 ani

Nu ai cum sa ramai deoarece 10 zile de cand ti.a venit menstruatia nu sunt zile fertile.de exemplu daca te tine menstruatia 5 zile tu poti sa faci 5 zile neprotejata..daca ti.a venit pe 2 ianuarie de exemplu ai voie sa faci pana pe pe 11 ianuarie...de regula ultima zi sa nu faci k k sa fi sigura...