ciclu

Ciclul menstrual

Postata de Mina1131442 cu 15 ani in urma.

am un ciclu regulat dar abundent si dureros. Tine cam 7 zile si de durut ma doare rau cam 3 zile si mai putin in urmatoarele zile. am luat toate acuma iau nurofen si algocalmin fiola si nu imi trece. Acuma mi-a venit in 26 feb si ai e a saptea zi si nu da semne ca s-ar termina . in plus am fost foarte tare, mult mai tare.Din 26 iau si marvelon.sa fie asta cauza? pot aparea dereglari sau care e motivul? va ros sa imi dati un raspuns....ms anticipat...o zi buna!

Raspunsuri (2)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

buna adriana
Ai consultat un doctor inainte sa incepi sa iei marvelon?
Daca da ar trebui in cateva luni sa se regleze problema.
Numai bine

simona166117244

acum 15 ani

Buna Adriana,
Sa stii ca si eu aveam probleme cu ciclu dureros si abundent, dar asta inainte sa iau anticonceptionale. Dupa, n-au mai fost probleme.
Dar le-am luat la recomandarea medicului.
cum ti-a zis si Sheila, daca ei marvelon la recomandarea medicului ar trebui sa se rezolve problema. Daca nu, poti lua legatura cu medicul sati le schimbe.
Numai bine!