Ciclu prelungit dupa anticonceptionale

Ciclul menstrual

Postata de MembruMobileApp150330210426247 cu 8 ani in urma.

Ma numesc Mirela. Ciclu prelungit dupa intrerupere anticonceptionale. Sunt ingrijorata. Am avut ciclu normal de pe 19 pana pe 23 august. Dupa vreo 3 zile ciclul a inceput din nou si azi 30 august inca imi curge un sange de culoare rosu deschis. Precizez ca la jumatea lui iulie am intrerupt pilula deoarece cu ea nu imi mai venea ciclul aproape de loc in unele luni. Sunt la final de vacanta, am calatorit mult cu masina si sunt ingrijorata sa nu fie vreo boala. Va rog sa-mi dati un sfat! Multumesc

Raspunsuri (3)

mary321

acum 8 ani

buna mirela, in legatura cu menstruatia prelungita este din cauza ca ai renuntat la pastile si ti-a dereglat menstruatia. luna viitoare nu vei mai avea aceasta problema. in caz daca nu-ti vine acum in sept nu-ti fa griji. vei vedea ca in luna urmatoare o sa-ti vina normal.

Mirela

acum 8 ani

Multumesc mult Mary. Sper sa revin la un ciclu normal. Raspunsul
tau m- a mai linistit.

mary321

acum 8 ani

n-ai pentru ce mirela.