Ciclu peste pastile?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11529875916 cu 5 ani in urma.

Iau noviniette de cativa ani dintre care am facut si pauza..de 4 luni am reluat anticonceptionalele iar in aceasta luna mi.a venit ciclul(un sange maro) in a 12 pastila din folie...este normal? Tin sa spun ca am si niste dureri groaznice de cap..multumes

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna ziua! Anticonceptionalele sunt un dezastru pentru coagularea sangelui, expunind femeia la riscul de tromboze si accidente vasculare. Intrerupeti-le, faceti un control la ginecolog, in primul rand, apoi la Hematologie la Spitalul Fundeni, unde se fac teste specifice de sange, nu doar ceea ce se lucreaza in mod obisnuit!
Sanatate!