ciclu neregulat

Ciclul menstrual

Postata de cristinutacricri cu 11 ani in urma.

hi, am si eu o intrebare...de cand ma stiu eu pe lume am aceasi problema si anume un ciclu neregulat...am fost la diferiti medici pt a face ceva in privinta asta, dar nimic nici o rezolvare...si anume faceam tratament, venea ciclu regulat 2-3 luni pe urma iar venea cum vroia el...cateodata nu imi vine ciclu cate 2-3 luni pe urma vine cateva luni iar pe urma iar se opreste si vine cand isi aduce ea aminte :(
acum m.am casatorit si as vrea sa fac un bebe, dar situatia e cam nasoala :(
am fost diagnostica cu amenoree secundara de catre un medic iar de catre alt medic cu ovare polichistice...in iunie am fost la alt medic am povestit cele intamplate am facut analize, tratament, ecografii iar in cele din urma zice ca sunt perfect sanatoasa...cine ii mai intelege si pe medicii acestia :)
poate stiti voi vreo solutie ca de medici si parerile lor m.am cam saturat....
am citit pe diferite forum.uri ca exista un medicament natural numit Lutropep, stie careva ceva de el?!?
merci

Raspunsuri (4)

gaby

acum 10 ani

Aceeasi problema o am si eu..doar ca mie mi s-a zis ca am ovare micropolichistice si mai nou la ultimul medic la care am fost mi-a zis ca le am asa din nastere,mi-a dat ca tratament Diane 35..dar inainte de asta mi-a dat sa iau 3 zile orgametril ca sa-mi provoace menstruatia..am inceput tratamentul din prima zi de menstruatie si nu mi s-a oprit nici cand am terminat cutia (adica dupa 21 de zile)

gabriela

acum 10 ani

fati analizede tirioda

alexandra

acum 8 ani

In legatura cu medicamentul Lutropep......am fost diagnosticata cu chist pe ovar drept, am luat tratament anticoncepționale Iasmin, cand am mers la control surpriza chist si pe ovarul stâng dar ginecologul a zis sa continui tratamentul......incercand varianta sa merg pe tratament naturist am ajuns sa iau lutropep la recomandarea farmacistului....dupa 3 luni de tratament nu sa mai văzut urma de chist nici pana in ziua de azi! Asadar recomand acest medicament desi e mai scump dar isi face treaba si nu afectează ficatul ca si anticonceptionalele! 😊

Utilizator21622223771

acum 2 ani

Buna seara, cate capsule pe zi ati luat? Multumesc