ciclu neregulat

Ciclul menstrual

Postata de catalina NUTU cu 14 ani in urma.

ce pot lua pt reglarea ciclului???in afara de anticonceptionale.niciodata n-am avut si eu ciclu regulat ca toate femeile"normale",eu nush knd imi vn,nush knd trb sa mi se termine!CARE MA PUTETI SFATUI,SAU CINE SA AFLAT IN SITUATIA MEA VA ROOOOG AJUTATI-MA

Raspunsuri (8)

floryny

acum 14 ani

Buna,

Tot ceea ce trebuie sa faci este sa mergi la medicul ginecolog, el iti va da pastile pentru reglarea menstruatiei.

anqa

acum 14 ani

extract din mladite de zmeur e un produs naturist nu are efecte adverse si e foarte bun in reglarea ciclului menstrual.trebuie luat pe o perioada de 3 luni.

naty

acum 13 ani

ce medicamente naturiste pot sa iau pt reglarea ciclului inainte sa nasc aveam o saptamana si dupa nastere acum 8 ani numai am ciclu nici abundent, nici macar 2 zile .A f putin si cand vrea el la 35,45,etczile cela medic am fost mia dat orgametril si nu l-am luat pt ca are contraindicatii pt cine are par mult pe corp si eu ma aflu in situatia asta multumesc

pop vivian

acum 10 ani

si eu sunt in aceiasi situatie deja nu am ciclu de 4 luni aproape ce numai ceva pete si deja ma sterseaza ca insarcinata nu pot fi mi am facut deja nici nu stiu cate teste , ce sa fac ....disper

maria

acum 8 ani

Am 45 ani si de la ultima nastere numai am ciclu regulat de 20 ani anvine 2 3 ori pe an

Kamy

acum 8 ani

Am nascut prin cezariana acum 8 luni si prima menstruatie am avut-o in octombrie apoi in noiembrie si e ianuarie si inca nu mi-a venit..alaptez copilasul de la inceput la 3-4-5 ore...aveti vreun raspuns..?...

Olteanu larisa

acum 7 ani

Buna ziau si eu sunt in ace asiatique problema nu stiu de ce nu am un ciclu neregulat nu mia venit de 3 luni si nu sunt insarcinata ajutatima si pe mine nu stiu ce sa fac

OANA18

acum 7 ani

Bună , sunt în aceeaşi situaţie îmi vine o data la 4 luni vreau răspunsuri ce să fac? 😒😞 m-am săturat aşa nu ştii când vine şi mă tine ba 4 zile ba 5 mai mult sau mai puţin.. Mă rog! Oare avem noi o problemă gravă în înteriorul nostru ? 😱😓😢😢😢