ciclu menstrual ?

Ciclul menstrual

Postata de FlorinaV cu 2 ani in urma.

Buna ziua . Am 36 ani din ianuarie nu mai imi vine ciclul . In 2018 am început să am dureri infernale in zona cefei , sa nu dorm noaptea si Dupa 2 luni nu mi-a mai venit nici ciclului si începusem să slăbesc mult într-un timp foarte scurt. Am început să fac investigatii si m-i sa depistat un adenom hipofizar .

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiunile-hipofizei/adenomul-hipofizar_9650

Andreea

acum 2 ani

Buna ziua ! Multe femei sufera de dereglari hormonale , uneori cauzele putand fi un adenom hipofizar . Va recomand sa mergeti la un medic endocrinolog bun pentru tratament . La institutul parhon Bucuresti va puteti programa , mergeti cu bilet de trimitere de la medicul de familie pe care sa scrie cu internare pentru a va putea face gratuit ecografie la tiroida si alte analize . Nu va interneaza , dureaza in jur de o ora - doua . Puteti merge si cu bilet de trimitere din alt oras . Recomand dr Petris Rodica . Sanatate !