Ciclu menstrual

Ciclul menstrual

Postata de stin3i2 cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
As avea si eu o problema, in urma cu o luna am avut contact sexual cu prietena mea am avut si prezervativul dar dupa l-am dat jos! Problema este ca pe ea de cateva zile o doare stomacul,i-au aparut cosuri, simtome normale ale ciclului, a trecut aproape o saptamana si inca nu i-a venit ciclu. Ea mai are probleme si ii vine cam la 2 luni, iar pana acum au trecut aproximativ 72 de zile de cand i-a venit ultima oara ciclul menstrual. Ma ingrijoreaza sa nu fi ramas insarcinata.Nu a facut niciun test de sarcina pana acum.

Raspunsuri (4)

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

daca ai folosit prezervativul doar in prima jumatate a contactului sexual da, e posibil sa fie insarcinata

investeste 5 lei intr-un test de sarcina si scapa de indoieli, iar pe viitor, fiti mai responsabili

stin3i2

acum 10 ani

pai si in cazul asta ce putem face? nu ne dorim un copil de acum

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

vezi intai daca chiar este insarcinata. costa 5 lei un test de sarcina

ulterior, depinde de varsta ei... cred ca la minore e necesar acordul parintilor pentru a face un chiuretaj uterin. chiuretajul se face pana in maxim saptamana 12 a de sarcina, deci eu zic sa va grabiti

alte metode ca sa scapi de copil si care sa nu ii puna ei viata in pericol nu exista

stin3i2

acum 10 ani

Multumesc mult