Ciclu menstrual

Ciclul menstrual

Postata de sara7139 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,am 42 ani si nu mai inteleg ce se intimpla cu ciclul pentru ca;adica imi vine neregulata mi.a venit pe 1 ianuaie acestui an si aseara am avut din nou singerrari dar cilclul normal nu mi-a venit,pastile anticonceptionale nu am luat niceodata insa am durerile normale de ciclu,ce poate fii ?se poate sa fi racit,sau poate fi altceva?am incredre in voi ca imi veti raspunde de obicei pina ajung la medic ( ca azi abia fac programare)voi ma- ti ajutat foarte mult! va multumesc anticipat!!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este posibil sa fie consecinta unei boli inflamatorii pelvine insa cel mai bine este sa consultati medicul ginecolog pentru un diagnostic cert.