Ciclu menstrual

Ciclul menstrual

Postata de odette2 cu 12 ani in urma.

Am 49 de ani si am fost diagnosticata cu premenopauza,mi s-a dat tratament cu medicamentul Duphaston,din care am luat 3 luni si mi sa spus ca mai trebuie sa continui si as vrea sa aflu cate luni se ia acest tratament?? DACA AS INTRERUPE TRATAMENTUL CE CONSECINTE AS PUTEA AVEA? CE MA SFATUITI SA FAC PE MAI DEPARTE??

Raspunsuri (2)

mioara popa

acum 12 ani

din experienta pot sa-ti spun despre Remifemin, un produs din plante, care este recomandat in cazul tulburarilor din premenopauza si menopauza.

avantajul lui este ca trateaza precum hormonii, dar fara efectele secundare ale hormonilor. desi mi-a fost recomandat de medic, am mai cautat si eu pe internet date despre el si-am descoperit ca sunt studii care demonstreaza ca nu are efect pe san, nu creste densitatea tesutului mamar , nu creste grosimea endometrului. daca vrei sa-ti faci singura o parere uita-te pe prospect:
http://3f.ro/images/documents/documents_29_normal.pdf

Mary

acum 8 luni

Bună ziua. Am făcut o ecografie și mi-a găsit un chist pe ovarul drept . Mi sa dat tratament cu duphaston 3 luni fără pauza și după aceea sa merg la consult sa vada dacă sa tras chistul. în prospect nu am văzut nimic despre chist doar despre reglarea ciclului.