ciclu menstrual,

Ciclul menstrual

Postata de sara7139 cu 14 ani in urma.

Buna ziua tuturor,as dori sa pun o intrebare si acceia este;de ce cint trebuie sa-mi vina ciclu am o senzatie de scarpinat pe piceoare(gambe)si nu mai ma doare burta,am 38 ani nu am nici un fel de tratament,este ca un fel de alergie dar de la ce sa fie.daca stie cineva sa-mi raspunda ii multumesc foarte mult,,,

Raspunsuri (9)

irina

acum 14 ani

Ai cumva probleme cu varicele?

sara7139

acum 14 ani

Nu am avut pina cum probleme de genul asta,dar de ce cind imi vine ciclu doar ma scarpin???? nu stiu.multumesc ptr tot

irina

acum 14 ani

Poate mancarimile sunt provocate de altceva dar ai facut tu legatura cu menstruatia. Sincer e prima oara cand aud
De cat timp ai mancarimile

sara7139

acum 14 ani

Buna Irina,da cred cà,este al trilea ciclu deci cam la inceputul luni incep sa ma scarpin,probanil zic eu;este de la crema epilatorie(vet)sau nu stiu de la ce culmea este ca ma scarpin???si acum cu sarbatorile nu sint deschise medical vb.multumesc mult.chiar ca nici eu nu am auzit,dar trebuia sa intreb.

Maria C

acum 14 ani

Poate aceste mancarimi le ai datorita imbracamintii stramti sau din cauza frigului.

sara7139

acum 14 ani

Da cred cà,poate de la frig sint,dar mai vreau sa te intreb ceva,poate fi si de la diabet?(dar eu nu am diabet)intreb.iti multumesc mult pentru tot.acum te las meg la servici,oki.

andreea

acum 14 ani

buna care este varsta maxima la care ar putea veni ciclu?:D

mihaela

acum 14 ani

cred ca la 16 ani

sara7139

acum 14 ani

Buna Andreea,,cred cà,depinde poate sa ai ciclu si la 14ani depinde de organism,eu am avut ciclu la 14.ciaoo.