ciclu menstrual - tiroida

Ciclul menstrual

Postata de ana_abcdef cu 13 ani in urma.

Buna seara!
Am si eu o intrebare.:n luna decembrie nu am avut ciclu menstrual.luna asta mi a venit pe 8,dar m a tinut mai mult decat de obicei.contact sexual nu am avut,deci nu poate fi vorba de o posibila sarcina.am citit si pe site despre tiroida.cand eram mica am avut probleme cu glanda tiroida,am facut tratament.credeti ca poate din cauza glandei tiroide am aceste dereglari?mentionez ca nu am mai vizitat de multi ani un endocrinolog.am citit si simptomele specifice, si unele dintre ele imi corespund.ce ar trebui sa fac?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Nu neaparat de la tiroida, insa de la un dezechilibru hormonal. Consulta un endocrinolog.

dana

acum 13 ani

sa mergi la medic

andreea

acum 13 ani

pot fi 2 lucruri dez hormonal sau un chist consulta medicul