Ciclu menstrual neregulat

Ciclul menstrual

Postata de iulioara cu 12 ani in urma.

Ma numesc Iuliana, am 10 ani si 9 luni si de patru luni am menstruatie. Problema e ca aceasta perioada are loc ba la 15 zile ba la 20 de zile ba la 17 dar niciodata cand trebuie adica la 28 zile. sa vb cu mama si sa mergem la doctor? Ciclul meu dureaza vreo 4 zile. O singura data a durat o saptamana jumate in ultimele zile cu flux scazut. Mi-e teama de vreo infectie ca la varsta in scoala la baie e destul de periculos. Va rog sa ma sfatuitii ce sa fac!

Raspunsuri (5)

laura

acum 12 ani

Probabil ca esti la inceput si organismul e un pic haotic pana se regleaza,daca totusi vrei sa fi mai lamurita,poti consulta un medic,si sa mergi cu mama ta..

iulioara

acum 12 ani

Mersi... Totusi prietenele mele nu au avut astfel de dereglari si e o situatie cam ambigua pt mine.

Utilizator11692221242

acum 3 luni

Eu in data de 24 decembrie era pe ciclu și momentan nu mi-a venit inca vreau răspuns

Iuli

acum 12 ani

La varsta ta e normal sa fie neregulat dar incearca sa vorbesti cu mama ta sa mergeti la un consult la endocrinolog. Nu are ce sa iti faca rau. Si inca ceva: NICIODATA sa nu te asezi pe colacul de toaleta in alta parte decat la tine acasa! Intotdeauna stai la inaltime si faci de acolo. Altfel poti lua o groaza de boli.

iulioara

acum 12 ani

Da, dar microbiii se iau din aer si totusi... Mi-e teama de toate zvonurile bolilor de la TV....