Ciclu menstrual mia trecut dar de ceva timp îmi mai curge c3va maro?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11709421257 cu 2 saptamani in urma.

Bună seara, ciclul mia trecut de câte zile 1 săptămâna sa zic, și am observat ca îmi mai curge sânge de culoare maro, care ar fi cauza, ar fi normala?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 saptamani

Buna ziua,

Probabil ca sangerarea maro este datorata ramasitelor de sange si tesut care nu au fost eliminate complet in timpul menstruatiei. Acest lucru este destul de comun si nu ar trebui sa reprezinte o cauza majora de ingrijorare. Cu toate acestea, daca aceasta sangerare continua sau devine mai grea, s-ar putea sa fie un semn al unei probleme de sanatate precum o infectie sau o afectiune a uterului. Este recomandat sa consulti un medic daca observi sangerare neobisnuita intre menstruatii pentru a exclude orice problema medicala potentiala.

Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/sangerarea-vaginala-ce-este-normal-si-ce-e-patologici_1176