CICLU MENSTRUAL DE DURATA

Ciclul menstrual

Postata de CENUSERIU 70 cu 11 ani in urma.

Am 36 de ani,2 copii,nu am luat niciodata anticonceptionale,am avut tot timpul ciclu regulat fara dureri,dar acum 2 saptamani mi-a venit ciclu cu dureri mari in zona ovarelor si nici pana azi nu s-a oprit!In primele 6 zile a venit cu scurgeri putin mai mari ca de obicei dupa care continua cu scurgeri mici,dar nu se opreste!Durerile la ovare au fost in primele 6 zile dupa care s-au oprit.Am inceput de azi sa iau niste calciu cu vit.d3.Va rog din suflet sa-mi dati si mie un sfat ptr ca sunt ingrijorata,nu am mai patit pana acum asa ceva,de 2 saptamani sa nu se opreasca! VA MULTUMESC!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati un mefic gibecolog. Astfel de tulburari ale menstruatiilor trebuie investigate. De asemenea , daca sangerarea este abundenta si de lunga durata, exista tratament ca ajuta la stoparea acestora tot la recomandarea medicului de specialitate, pana la identificarea cauzei si tratamentului tintit..