ciclu intarzie prea mult

Ciclul menstrual

Postata de byzibee cu 9 ani in urma.

Buna, am 21 de ani si sunt foarte speriata din cauza faptului ca mi a intarziat ciclul, am facut.o cu iubitul meu fara prezervativ dar nu si a dat drumul in mine . M entionez faptul ca nu imi venea la timp ori mai devreme ori intarzia vre.o 2 3 zile dar acum mi a intarziat de 5 zile si nici sani nu mi s au intarit , mi au aparut doar cosuri .. sunt foarte speriata .. este posibil sa fiu insarcinata daca nu si a dat drumul in mine ???? mentionez faptul ca de 3 luni imi tot apare ceva ce pare a fi o candidoza .. inainte de a-mi veni .. am folosit lomexin pana mancarimea a trecut dar luna viitoare apare iar .. este o secretie alb galbuie , abundenta care imi provoaca mancarimi dar nu miroase .. poate influenta intarzierea ciclui asa mult 5 zile ..? oare sunt insarcinata ???

Raspunsuri (2)

Ada.P

acum 9 ani

Îți recomand să consulți un ginecolog pentru „ceva ce pare a fi o candidoza”, iar până ajungi la acesta ai putea să-ți cumperi un test de sarcină (e între 5 și 15 lei la farmacie).

maria anton

acum 9 ani

eu iti recomand sa mergi la un ginecolog sa vezi ce e cu acea secretie si daca e candidoza..daca e candidoza trateaz.o la timp..nu o lasa sa avanseze pentru ca foarte greu vei mai scap de ea..iti spun in propria experienta..si acum ma chinui cu tratarea candidozei dupa un an..