ciclu intarziat

Ciclul menstrual

Postata de ninusk cu 13 ani in urma.

buna mia intarziat ciclul aproape 1saptamana nu stiu de ce nu am mai patito luna trecuta mia venit pe 4 dupa ce mam terminat la o zi mia venit niste cheaguri care mau tinut 3 zile am facut test e negativ o fi de la anticonceptionale leam inceput ma in urma dar leam toy intreruptla intervale scurte vreau sami vina regulat sa nu ma mai sperii

Raspunsuri (3)

floryny

acum 13 ani

Poate ai un dereglaj hormonal si de aceea ti-a intarziat. Mergi la un control ginecologic.

Bacu Crina

acum 13 ani

Incearca sa iei anticonceptionalele fara sa le intrerupi. In caz contrar, tot vor exista tulburari hormonale (si cand decizi sa le inlocuiesti sau sa renunti la ele ar fi recomandabil sa discuti inainte cu un medic). Pune-ti memento la telefon, ia-le in fiecare zi la aceeasi ora (sau nu la diferenta mare de timp de la o zi la alta). In caz contrar, tot vor exista dereglari hormonale si in timp pot aparea si probleme mai grave.

Ana Maria

acum 11 ani

azi trebuia sa imi vina stopu si nu mia venit luna trecuta lam avut in 18 dar azi nu mia venit inseamna ca am ramas gravida?