ciclu intarziat test negativ

Ciclul menstrual

Postata de anavasile97 cu 10 ani in urma.

Buna seara! Am o prblema mi-a intarziat ciclul cu 15 zile dar nu cred ca sunt gravida pentru ca am facut 2 teste de sarcina si ambele au iesit negative. Am avut contact sexual neprotejat dar doar pentru putin timp si nu s-a intamplat nimic. Trebuie sa va spun ca am 16 ani .Vreau un sfat.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul ginecolog si/ sau endocrinolog pentru evaluare si recomandari adecvate. Poate fi o tulburare hormonala care trebuie investigata.

anda mihaela

acum 10 ani

Eu am avut luna trecuta menstruatie normala mi-a venit pe 21 si ma tinut 5 zile.Si dupa terminarea menstruatiei am facut dragoste cu viitorul meu sot.Si luna asta mi-a intirziat 6 zile si am greturi dimineata de la 8 la 12 jumate la prinz.Si seara iar de la opt la 12 jumate noaptea.Dar culmea ca greturile sunt din ce in ce mai persistente.Si de o luna am inceput sa vomit zilnic aproape si ameteli.Sunt si dureri de cap foarte mari.Si nu mai suport anumite mincaruri.Dar nu stim inca daca este sarcina sau nu ca nu au trecut sase saptamini.Pe 15 Mai se fac sase saptamini si atunci vom putea face un test de sarcina.Dar va intreb daca poate sa fie sarcina sau nu cu aceste simtome ca imi este foarte rau.