ciclu dereglat

Ciclul menstrual

Postata de daniela442 cu 14 ani in urma.

la o fetita de 12 ani e normal sa vina ciclul tot la 2 saptamani?de doua luni incoace.Are ciclu din august 2009.

Raspunsuri (7)

brunetica35

acum 14 ani

poi nu e normal.duceti-o la ginecolog pt un ecograf si el o sa-i prescrie medicamente

anqa

acum 14 ani

nu e deloc normal.mergeti la ginecolog dar ar fi bine sa cereti produse naturiste.

marialeea

acum 14 ani

Daniela, nu este normal deloc ceea ce spui tu ca i se intampla fetitei tale!!! Du-te de urgenta la medic, pentru ca in ritmul asta ti se va anemia copilul si va pierde si tot calciul, magneziul si mineralele din corp! Poti incerca sa o duci pe cea mica la un consult endocrinologic, sa stii ca medicii endocrinologi se pricep, cred eu, mai bine in problemele astea decat ginecologii. Mai ales ca, in cazul unui copil de 12 ani cu asemenea simptome, cred eu ca poate fi vorba mai ales de o problema hormonala.

Elena B.

acum 14 ani

Nu este nici anormal. Se mai intampla ca la inceputul menstruatiei sa fie dereglari, dar trebuie mers la dr ca sa nu se anemieze fetita. Mergeti in perioada imediat urmatoare incetarii scurgerii.. I se face echografie si i se prescriu medicamente. Nu va speriati dar mergeti la dr.

MARI..

acum 14 ani

Buna , Daniela .Sincer imi pare rau pentru fetita ta .La 12 ani sa_i vina menstra .Fetita mea are 10 ani si sper sa se trezeasca cu ea mai tarziu .Te sfatuiesc sa o duci la un medic ginecolog bun , care sa stie sa-i vorbeasca fetitei cu multa blandete .Sanatate multa .

broscutza

acum 14 ani

e o problema...dar..dak vr sa iti zik eu o problema mai mare..cunosck o prietena care nu ia venit ciclul pana la varsta de 14 ani..

frumoasa

acum 13 ani

eu am 12 ani mia venit ciclul de la 11 ...in ultemele 2 luni nu mia mai venit....de ce ?