Ciclu dereglat.dureri de ovare

Ciclul menstrual

Postata de Byanca Daciana cu 8 ani in urma.

Din luna Mai nu mai am ciclu(sincer nici nu mai stiu exact) pana atunci totul o fost bn iar de atunci pauza..3-5 zile numa mici scurgeri..luna asta am avut doar o mica scurgere in data de 3..in data de 5 normal incepeau scurgetile..azi suntem in data de 11 si nimica doar ca de o sapt am dureri de spate iar de vreo 2 zile si de burta si daca nu ma insel si de ovare..Ce sa fac ca la doctor nu pot ajunge ca nu sunt in tara?Ce sa iau?

Raspunsuri (3)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Puteti sa luati orice antiinflamator , Ibuprofenul de 200 sau 400 mg in functie de intensitatea durerii (nu mai mult de 2cp/zi) si comprese calde. Va recomand sa consultati un medic ginecolog.

Medic.Fares

acum 8 ani

Buna ziua.Va recomand un remediu natural Suport premenstrual care ajuta in reglarea secretiei de estrogen si progestern si poate sa fie asociat si altor medicamente.Cel mai indicat este un consult medical pentru un tratment adecvat.Multa sanatate!

Bianca

acum 8 ani

Mulțumesc frumos pentru răspunsuri :)