Ciclu de 2 zile

Ciclul menstrual

Postata de Dassa cu 10 ani in urma.

Buna seara! Ultimele dati mi-a venit menstruatia cu o intarziere de 5 zile, dar a tinut normal, ~5 zile. Zilele trecute a venit tot cu o intarziere de 5 zile, dar mi-a tinut 2 zile si a fost mult mai putin consistenta. Am facut un test de sarcina, dar a iesit negativ.
Tin sa mentionez ca am umblat desculta prin casa si nu eras tocmai cald... e posibil sa fi racit la ovare (m-au durut) si din acest motiv sa fi durat menstruatia doar 2 zile? Ar trebui sa consult un ginecolog?
Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este posibil.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog ( examen secretie vaginala, ecografie abdominala sau transvaginala).