ciclu abundent

Ciclul menstrual

Postata de DANIIELA18 cu 14 ani in urma.

Buna seara.Am 49 de ani si de aproximativ 1 an ciclu este abundent. Tine aprox. 5 zile din care 2 destul de mult. Mentionez ca am un uter fibromatos 75/86/90 mm. Fibromul cel mai mare 50 mm. Am fost la doctor si mi-a spus ca singurul tratament este cu hormoni dar tratamentul hormonal nu-l pot lua ca am pe ambii lobi ai ficatului hemangioame. Va rog sa-mi spuneti daca exista un alt tratament -nu hormonal sau daca trebuie sa ma operez. Ma gandesc ca poate peste putin timp se v-a instala menopauza si voi scapa de fibrom. La varsta mea cred ca sunt in perioada de premenopauza. Va multumesc.

Raspunsuri (6)

Ancuta

acum 14 ani

Pe internet gasiti informatii despre tratarea fibromului cu remedii de la Adriana Vlad, Deva. L-am incercat, ma simt mult mai bine. Aveam aceleasi simptome si uter fibromatos, am 48 ani. Cautati in Formula as.

Renata

acum 14 ani

Va recomand tratament homeopatic la un homeopat bun.
La Iasi - Dr. Mihai Vieriu, Spitalul CFR. Iasi. Tel. 0740 594 580.

anqa

acum 14 ani

intrebati medicul daca nu puteti urma un tratament naturist.exista ginecologi care au rezultate bune cu aceste produse..totusi daca vi se recomanda operatia eu zic sa va ascultati ginecologul!multa sanatate!

DANIELA18

acum 14 ani

Multumesc pentru raspunsuri. In ceea ce priveste tratament homeopatic, te rog Renata sa-mi spui daca stii de rezultate bune. Eu pe d-l dr. Vieriu il cunosc ff. bine.

Renata

acum 14 ani

La Dr. Mihai Vieriu va puteti trata si uterul si ficatul. Are rezultate foarte bune si in boli ale ficatului. Tratamentele homeopatice nu au efecte secundare. Toata familia mea se trateaza la el de diferite afectiuni. Puteti trata cu succes si simultan ambele afectiuni. Multa sanatate!

Renata

acum 14 ani

Revin si spun ca inainte de a lua hotararea de a taia orice om TREBUIE sa incerce si alta solutie pentru ca pentru multe afectiuni exista alternative. Operatia este solutia radicala, definitiva. Altceva nu se mai poate face. Atata timp cat nu este urgenta maxima se poate recurge si la alternative.