Cheaguri menstruale

Ciclul menstrual

Postata de MihaelaV** cu 12 ani in urma.

Buna Ziua! Am o mica intrebare la care raspunsul sigur poate fi mare. Si anume : in timp mentruatiei apar niste cheaguri, care dupa parerea mea nu sunt tocmai normale ; culoarea este cea care ma ingrijreaza, pentru ca nu sunt doar culori rosiatice, ci si crem. Acest crem de la ce poate aparea...oare de la o infectie serioasa??? Eu sufar de acel sindrom al ovarelor polichistice...intre timp am mai scapat de ele dar nu de toate...menstruatia este neregulata! astept un raspuns...va multumesc!

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Sindromul de ovar polichistic (pilozitate excesiva, crestere in greutate) este responsabil de un ciclu menstrual neregulat. Prezenta unei secretii vaginale (leucoree) neobisnuite ( in mod normal leucoreea este clara sau putin albicioasa, cu o consistenta precum a albusului de ou, fara miros sau cu un miros specific) indica prezenta unei infectii la nivel vulvovaginal, cel mai frecvent micotica. Este indicat sa te adresezi unui medic ginecolog dupa terminarea perioadei menstruale si sa-ti recomande tratamentul specific infectiei.

Mihai

acum 10 ani

Imi pare rau ca va deranjez dar am si eu o intrebare.Am facut sex cu prietena mea s''a rupt prezervativul si la o jumatate de ora a luat postinor 2 si la 12 ore cea dea doua pastila.Nu avut niciun simptom iar la 5 zile ia venit menstruatia si a tinuto decat 3 zile.Pe data de 2 s''a sfarsit iar acum este 5 a doua luna si nu ia vneit menstruatia.Are si nsite scurgeri albe de vreo doua saptamaani care sau transformat in cheaguri de curand nu au miros nimic sunt albe atat.Alt simptom nu are,nimic nimic.
Astept un raspuns urgent va rog.Va multumesc