cheaguri de singe frecvente

Ciclul menstrual

Postata de rebeca139 cu 10 ani in urma.

Salut. Am 14 ani, si am menstruatie foarte abundenta, dar ma sperie foarte tare cheagurile de singe. Sunt foarte mari si frecvente - e deajuns sa stau un pic asezata si deodata imi apare.. (imi fac mari griji)
Ce inseamna asta?
Se va vindeca? :(
P.S. acum 2 saptamani am stat la spital la fel cu menstruatie abundenta, dar nu am avut cheaguri. atunci a durat undeva 12 zile si am primit injectii (etamzilat si inca ceva)
Multumesc anticipat!

Raspunsuri (4)

buna

acum 10 ani

scrie-mi un email pe yahoo la za:ne:bu:ne (elimina cele 3 puncte duble din nume) sa-ti spun la ce medic trebuie sa ajungi caci numai foarte putini medici pot sa rezolve o astfel de dereglare.

maria

acum 9 ani

eu am acessi problema mie mi sa inceput azi primul ciclu si curge foarte mult si cu chiaguri mari ca ma sperii nustiu ce sa fac ajutatima va rog sint disperata

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa efectuati o ecografie abdominala pentru vizualizarea ovarelor ( chisturi) si cateva determinari hormonale ( consult endocrinologic).

rebeca139

acum 10 ani

multumesc! deja ma simt mai bine!