cheaguri de sange

Ciclul menstrual

Postata de stelas cu 13 ani in urma.

buna seara .....va rog sa i-mi spuneti daca sunt normale cheguletele de sange si niste chestii ca niste firisoare ,in timpul menstruatiei ...ms ptr raspuns.

Raspunsuri (7)

raluca

acum 13 ani

In principiu da, sunt normale, daca este singura manifestare. Dar cel mai sigur ar fi sa consulti un medic. IN general, pentru tulburari menstruale sau PMS, eu folosesc un remediu naturist, care se gaseste in farmacii,
Femicur este "medicament naturist din Vitex agnus castus - Tratament din plante pentru,mastodinie, mastopatie fibrochistica, tulburari de ciclu menstrual,PMS"
Eu il folosesc de vreo 2 ani si ma simt foarte bine, mai ales de cand am inteles diferenta dintre medicamentele naturiste si ceaiurile din plante si de ce acestea din urma nu au efect in cele mai multe cazuri (nu ca planta nu ar fi buna, dar cel mai important in aceste cazuri este modul de recoltare al plantei, concentratia de substanta activa si multe alte lucruri.....)
Pentru Femicur gasiti un prospect pe www.3f.ro

Adelina

acum 11 ani

Se poate lua acest medicament doar daca ai tulburari de ciclu menstrual la 14 ani?

ioana

acum 13 ani

am inceput acum o sapt sa fiu pe ciclu dar putin imi vine de atunci akm de 2 zile e ca un fel de cheag si foarte lipicios e o problema sa merg la doctor knd se va opri ciclul ajutati-ma

ana maria

acum 11 ani

Am fost la ginecolog acum patru ani si mia zis ca am o rana pe uter si dupa o ce a trecut o saptamana am avut stari de greata si miam facut un test de sarcina si mia iesit pozitiv si am dus sarcina la bun sfarsit iar pe mine mar interesa daca rana de pe uter mai e nevoie sa ma duc sa mio trateze sau sa vindecat pe perioada sarcini?

JANA NEGURA

acum 9 ani

spunetimi va rog de ce acum o zi mi sa inceput ciclul menstruoal si imi curge bucati mari de singe inghegat ce ar putea fi ajutatima va rog...???

elena

acum 9 ani

buna seara va rog sami spuneti de ce imi curg cheaguri si niste bucatele de carne si an dureri groaznice

elena

acum 9 ani

buna seara va rog sami spuneti de ce imi curg cheaguri si niste bucatele de carne si an dureri groaznice