Cheaguri anormale

Ciclul menstrual

Postata de dragonflyght cu 8 ani in urma.

Buna ziua,
De cateva luni bune elimin prin menstruatie cheaguri ca niste bucati de piele, sangele menstrual este mai inchis la culore si este mai gros ca de obicei. Am mai avut si inainte probleme cu menstruatia, in sensul ca eliminam mereu cheaguri , dar parca acestea arata altfel, plus ca sunt si de marimea unui ban de 50 BANI. Mentionez ca am o nastere prin cezariana, acum 6 ani, firele de la operatie nu stiu daca le-am eliminat pe toate, iar acum un an am avut o mica rana pe col de la o infectie nespecifica( asta scria pe rezultatul de la Papanicolau). Am o oarecare teama in mine, pentru ca mama mea a fost operata de cancer de neocol uterin, exact la varsta pe care o am acum, 27 de ani! Ma puteti ajuta cu un sfat, va rog?intrebare

Raspunsuri (1)

mihaela.bart88

acum 8 ani

Buna!Imi pare rau sa aud asta, eu m-am operat de endometrioza pentru ca de-a lungul timpului am tot avut probleme cu menstruatia insa totul a decurs foarte bine ulterior si chiar am reusit sa raman si insarcinata.Eu am mers la domnul doctor Silviu Istoc si ti-l recomand si tie.Daca nu ai timp acum sa mergi la un consult,ai putea sa ii scrii pe facebook,in legatura cu afectiunea ta,sigur o sa iti raspunda.Seara buna!