Ce semnifica scurgerea maronie?

Ciclul menstrual

Postata de Utilizator11526489091 cu 5 ani in urma.

Am si eu o nelămurire si o îngrijorare în același timp. Am făcut sex cu prietenul meu pe 5 martie, cu 5 zile inainte de posibila mea ovulatie (spun posibila pentru ca menstruatia mea este neregulată si nu stiu exact cand se intampla). Actul a fost protejat, iar acum, de 3 4 zile am inceput sa am o sangerare de culoare maro foarte inchis la început și moderată cantitativ (Insa nu cum imi vine mie menstruatia de obicei). Imi imaginez ca este de la ovulatie, nu am experimentat simptomul acesta până acum, cred ca doar odata mai demult. Astazi, la fel, aceeasi scurgere de culoare inchisa inchisa, combinată uneori cu rosu. Va rog, imi puteti spune de la ce ar putea fi? M am interesat de acea scurgere de implantare si am vazut ca tine foarte putin, maxim o zi, iar la mine e a 4 a zi si este o cantitate usor considerabilă adunată o zi intreaga. Poate fi mnestruatia care mi a venit mai devreme caci a ținut cam cat imi tine mie mnestruatia de obicei. Sau de la ce ar putea fi acea sangerare maronie? Nu am avut dureri abdominale sau sensibilitate a sanilor, simptomele mele obișnuite de menstruatie.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/11-factori-neobisnuiti-care-cauzeaza-tulburari-menstruale_13491