ce pot sa fac?

Ciclul menstrual

Postata de m@ry24 cu 12 ani in urma.

ce pot sa fac,sau sa iau sa imi vina ciclul menstrual pentru ca ma intarziat

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

VItamina E. Si un test de sarcina in caz ca ai avut contact sexual neprotejat.

DECEPTION

acum 12 ani

SALUT
Mary,poti merge la un consult ginecologic si daca esti insarcinata si ai mai putin de 6 saptamani ii ceri medicului, ca sa nu ajungi sa faci un chiuretaj ,ii ceri pastile! exista! vei avea o durere ca la o menstruatie de adolescenta ,hai sa spunem ceva mai puternica insa eviti chiureta sau aspiratorul! tu insista sa-ti prescrie pastile, insa doar in cazul in care sarcina este mai mica de 6 sapt!
multa bafta!

Lorenaa

acum 12 ani

Mary cel mai important este de ce ti-a intarziat ? folosesti anticonceptionale si ai uitat sa iei ultimele 2-3 pastile ? ai avut contact sexual neprotejat ? ai fost sau esti stresata ? in ultimele saptamani ai avut o alimentatie mai putin buna ? sunt multe motive din care iti poate intarzia . Daca nu ai avut contact sexual neprotejat atunci macar stai linistita k nu poti fi insarcinata , insa nu exclude ideea de a consulta un ginecolog . Indiferent daca avem sau nu probleme un consult ginecologic odata la 6 luni sau un an nu strica nimanui . Multa Sanatate